Krkonošská chata Viktorka, Janské Lázně

 

Poloha

Janské Lázně - významné horské středisko lázeňství, turistiky a lyžování nacházející se ve východní části Krkonoš. Městečkem projíždí v pravidelných intervalech skibus (jízdní řády linek), který spojuje místní sjezdovky, skiareál Duncan, Pec pod Sněžkou, Černý důl a také nádraží ČD ve Svobodě nad Úpou (zdarma, zastávka 100 m od Viktorky). V dosahu naší chaty je půjčovna lyží a saní, lyžařská škola ETC. V blízkosti se nachází lékařská ošetřovna, bankomat GE Money (ve vstupní části budovy lanovky) a obchod se smíšeným zbožím.

 

Chata Viktorka

Má nejvýhodnější polohu pro lyžaře a turisty. Nachází se hned vedle dolní stanice kabinové lanovky
na Černou horu a 400m od Stezky korunami stromů Krkonoše. Je to typicky horská chata určená pro mírně náročnou klientelu, která ocení umístění chaty.

 

Lyžování

Výborné podmínky pro lyžaře a běžkaře od konce listopadu do dubna. Hned vedle chaty vede dojezd nejdelší  sjezdovky (délka 2,8 km/převýšení 566  m). Ski Areál Černá hora a Ski Areál Pec pod Sněžkou je propojen pod jednu lyžařskou oblast = Skiresort Černá hora – Pec. Celé středisko má jednotný skipas a je propojeno skibusem. U několika vleků a čtyřsedačkové lanovky Protěž možnost večerního lyžování. Technický sníh po celé délce.

 

Vybavení

2 – 4 lůžkové pokoje s možností přistýlky. Standardní vybavení pokojů s vlastním příslušenstvím (WC, sprcha, umyvadlo, sušák na prádlo) a kuchyňských koutem (dvou plotýnkový elektrický vařič a základní nádobí). Ručníky nutno vlastní.  Ke každému pokoji skříňka na lyže v přízemí chaty. Vytápění ústředním topením. Na chodbě I. patra menší společenské prostory s lednicí, mikrovlnou troubou, varnými konvicemi. V přízemí chaty se nachází stylová denní restaurace s domácí kuchyní (od 10 do 17 hodin). Pro naše hosty snídaně kontinentální formou (od 8 do 9 hodin).Večeře formou tříchodového menu (od 18 do 19 hodin). Ve večerních hodinách mohou hosté využít salonek se SAT TV pro konzumaci vlastních nápojů.

V celém objektu chaty se nekouří.

 

Ice – Bar

Naši hosté mohou využít tento venkovní bar s velkou nabídkou nealkoholických, alkoholických a míchaných nápojů.

 

v celém objektu chaty Viktorka.

 

Časy předávání klíčů od pokojů

V den příjezdu - odpoledne od 15 do 18 hodin, v den odjezdu do 10 hodin.

 

Příjezd a parkování
Parkování přímo u chaty zdarma. Příjezd autem je pouze přes centrální parkoviště lanovky a dvě závory (neplatíte).

Důležité: Do celé oblasti je nutné mít dle vyhlášky povinnou zimní výbavu!